IPA SO joukkue KILOMETRIKISAAN 2020

IPA Suomen osasto osallistuu jo viidettä kertaa omalla joukkueella koko valtakunnan laajuiseen KILOMETRIKISA -nimellä kulkevaan kuntoilukampanjaan ajalla 1.5. – 22.9.2020.

kilometrikisa 2020Kilometrikisan on kaikille osallistujille maksuton ja sen järjestävät Pyöräilykuntien verkosto ry ja Suomi Pyöräilee -kampanja. Mukaan voi ilmoittautua koko kisan ajan ja järjestäjät arpovat palkintoja kaikkien osallistujien kesken joka kuukausi. Lopuksi parhaat joukkueet palkitaan. Pääsponsorina on Suomen Työsuhdepyörä.

Mikä parasta jokaiselle osallistujalle on varmasti luvassa kohonnutta kuntoa ja hyvää mieltä. Tätä kampanjaa ei edes covid-19 virus epidemia onnistu pilaamaan!
Lisätietoa kampanjasta ja sen säännöistä KILOMETRIKISA - kotisivulta: https://www.kilometrikisa.fi/

IPA Suomen osaston jäsenille on perustettu oma joukkue nimellä: IPA Suomen osasto Ry – IPA Section Finland
Voit liittyä mukaan joukkueen omalla koodilla. Huom! Myös IPAlaisten perheenjäsenet voivat ja ovat tervetulleita osallistumaan:
https://www.kilometrikisa.fi/teams/join/
Koodi on: IPA61VFIN

yhteisot 0

Pyörät esin ja mukaan kuntoa kohottamaan! Pyöräily on erinomaista hyötyliikuntaa!

HOX! Muistathan että IPA Suomen osasto Ry lahjoittaa kaikkien joukkueemme osallistujien kesken arvottavaksi laadukkaan palkintopyörän!

Lisätietoja kampanjasta:
Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

suomi pyorailee high res

Aiheeseen liittyvät artikkelit

 • Yli 60 polkijan voimin kilometrikisassa – suurimpana poliisijoukkueena

  Yli 60 polkijan voimin kilometrikisassa – suurimpana poliisijoukkueena

  IPA Suomenosaston kuntokampanjana toteutui 01.05.2019 ‐ 22.09.2019 välisenä aikana kolmannen kerran Kilometrikisan muodossa. Yhdistyksemme juhlavuoden kunniaksi kabineteissa asetettu tavoite saada joukkueeseen mukaan vähintään 60 polkijaa saavutettiin. Joukkueessamme oli mukana kaikkiaan 62 pyöräilijää ja olimme upeasti valtakunnan suurin poliisijoukkue. Poliisilaitoksia oli kampanjassa tänä vuonna edustettuna seitsemän. Pyöräilyverkoston yhä kasvaneessa tapahtumassa oli tänä vuonna osallistujia kaikkiaan yli 32 000.
 • IPA Suomenosaston ennätyksellisellä joukkueella kilometrikisassa 2018

  IPA Suomenosaston ennätyksellisellä joukkueella kilometrikisassa 2018

  IPA Suomenosaston kuntokampanjana toteutettu Pyöräilyverkoston Kilometrikisa 2018 on päättynyt!Kiitos kaikille IPA SO:n joukkueessa polkijoille. Teitä oli mukana upean lukuisa määrä ja paransimme joukkueena jälleen tulostamme kaikilla kampanjan mittareilla sekä huikeasti sijoitustamme omassa sarjassamme!
 • IPA Suomenosaston joukkue toistamiseen kilometrikisassa 2017

  IPA Suomenosaston joukkue toistamiseen kilometrikisassa 2017

  IPA Suomenosaston kuntokampanjana toteutettu Pyöräilyverkoston Kilometrikisa 2017 on päättynyt!Kiitos kaikille IPA SO:n joukkueessa polkijoille. Teitä oli mukana kelpo määrä ja paransimme joukkueena sijoitustamme omassa sarjassamme liki 50 sijaan ylemmäs!
 • Kuntoa kohennettiin pyöräilemällä - IPA Suomenosaston joukkue kilometrikisassa 2016

  Kuntoa kohennettiin pyöräilemällä - IPA Suomenosaston joukkue kilometrikisassa 2016

  IPA Suomenosaston kuntokampanjana toteutettu Pyöräilyverkoston Kilometrikisa 2016 on päättynyt. Kiitos kaikille IPA SO:n joukkueessa polkijoille, teitä oli mukana upea määrä!